neděle 8. července 2018

Prašivá a Olešná

Jak jste si užili státní svátky? Já byla s přítelem a podnikly jsme super výlety. :) Jdu se s vámi o ně podělit!

Ve čtvrtek 5. 7. jsme před polednem vyrazili na takový menší výšlap. Já už na tomto místě byla, kdežto přítel ne. Ovšem moc jsem si to nepamatovala, protože jsem tam byla naposledy před 9 lety. Místo se nachází v Beskydech a vede k chatě Prašivé. Uvnitř je socha medvěda držícího lampu, jako malé dítě jsem z toho byla samozřejmě unešená. :DS přítelem jsme nechali auto dole a vyrazili směrem nahoru. Ze začátku jsem to chtěla vzdát, protože jsem se musela poprat se svým panickým strachem, ale nakonec jsem se překonala a s podporou přítele to zvládla. Čeho jsem se bála zmiňovat nebudu. :D
Šli jsme po cestě, kterou jsem neznala. K chatce vede více cestiček a já byla z dětství zvyklá přesně na ty jiné. To mi ale nevadilo. Trasa, kterou jsme zvolili, byla nejkratší, ale nejnáročnější. Můžu vás ale ujistit, že se nejedná o nějaký velmi těžký výšlap. Je to celkově 2 km nahoru a dá se to v pohodě zvládnout. Po cestě jsme měli krásný výhled na okolí, například Hyundai Nošovice či Lysou horu. 
Nahoře jsme se koukli dovnitř chaty, nasvačili se a pak vyrazili zpátky. Udělali jsme si ale ještě jednu malou přestávku na osvěžení v přehradě. Bylo to letos poprvé, co jsem si zaplavala někde venku ve vodě.Další den jsme si odpoledne udělali další menší výlet. Už dlouho jsem chtěla vyzkoušet velkou cyklostezku u přehrady Olešné. Tak jsme si zabalili brusle, plavky a vyrazili! 


Nejprve jsme si nazuli brusle a vyrazili na stezku. Je opravdu obrovská! Objeli jsme ji jenom jednou, protože jsme pak měli ještě jeden plán, ale i tak nám okruh zabral 30 minut, a to jsme si ho ještě zkrátili. Jezdí se tam fakt dobře!A pak jsme šli do aquaparku, který je hned u přehrady. Akorát nám tedy bohužel nevyšlo počasí. Zaplatili jsme si vstup do venkovních bazénů, párkrát si zaplavali, sklouzli se po skluzavkách a utíkali se schovat před deštěm. I přesto počasí jsme si to ale užili.
A jak jste se o svátcích měli vy? Podnikli jste taky něco zajímavého?

4 komentáře:

 1. Jé, to je škoda, že se vám to počasí nakonec pokazilo. Já o prodlouženém víkendu také podnikala - s přítelem jsme se také byli poprvé vykoupat venku (na Křetínce), pak k nám přišli známí, byli jsme na borůvkách a na krytím bazéně :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 2. krásný výlet určitě =) já teď chodím s kočárkem do lesa a mám na to miband :D

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné fotky :) já byla o svátcích v práci :D

  OdpovědětVymazat
 4. Super fotky, vypadá to, že jste si výlet užili :) já byla o svátcích v zahraničí :)

  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat