neděle 17. června 2018

Fitness hodinky

Už dlouho jsem uvažovala, že si pořídím nějaké fitness hodinky. Líbilo se mi to hlavně z toho důvodu, že hlídají počet kroků. Vždy když jsem si stahovala nějakou aplikaci do mobilu na počítání kroků, nepočítala, nebo prostě velmi špatně hlídala počet našlapaných kroků. A konečně tedy nastala chvíle, kdy jsem si ty hodinky pořídila!

Nejprve jsem zvažovala, jaké hodinky vlastně chci. Hodně jsem četla o fitness hodinkách značky Fitbit. Ovšem ta cena mě trochu odrazovala, přece jen nepotřebuji tak drahé hodinky. Pak jsem narazila na značku Xiaomi. Viděla jsem, že ceny jsou po 1 000 Kč a hned mě upoutaly! Našla jsem je na jednom e-shopu za 690 Kč a neplatila se ani doprava. Přečetla jsem si, co hodinky umí a měla jsem rozhodnuto!


Když mi hodinky přišly, musely se nejdříve nabít. Nabité byly tak za 2 hodiny. Mezitím jsem zkoumala, co vlastně vše umí. Měří kroky, vzdálenost, kterou jste ušli, dále pak srdeční tep za minutu, spálené kalorie a samozřejmě ukazují i čas. Tohle ale zdaleka není vše.


Do mobilu si musíte nainstalovat aplikaci, která je dostupná normálně na google obchodu. Zapnete si bluetooth, hodinky připevníte na ruku a potom se vám spárují s telefonem. Tam se ukazuje vše, co na náramku. Kroky, vzdálenosti, spálené kalorie, ale také můžete zjistit podrobnosti, v kolik hodin jste šli jakým tempem a kolik kroků jste v určitou dobu udělali. Nastavíte si tam denní cíl na počet kroků, vaši váhu, výšku. Když jdete třeba běhat, můžete si zapnout v aplikaci aktivitu, která vám pomocí GPS ukazuje trasu, kterou jste uběhli, čas a taky vzdálenost. To samozřejmě můžete využít i při obyčejné procházce.


Ještě jedna skvělá věc je, že vám v noci měří kvalitu, dobu spánku a minuty, kdy jste byli vzhůru. Mně to ale moc nevyhovuje, protože mi spánek začíná měřit vždy, když už si lehnu, ale můžu se třeba ještě i 2 hodiny převalovat, když se v noci probudím, většinou to ani nezaznamená a dobu vzbuzení označuje až tu, kdy vstanete z postele. Ale jako přibližný údaj je to fajn.


Do aplikace v mobilu můžete vstoupit jen, když máte zapnuté bluetooth. Kdybyste ho měli aktivní pořád, bude vám náramek ukazovat i to, když vám někdo volá nebo si na něm můžete nastavit budík a náramek bude jen brnět na ruce. Já tuhle možnost nevyužívám, ale pro nějaká zaměstnání, kde nemáte mobil u sebe je to super.


Ještě bych se měla zmínit o výdrži baterii. Od prvního nabití baterie mi hodinky vydržely 2 týdny a půl, což si myslím, že je hodně slušné. Oproti třeba mobilům! :D A taky jsou voděodolné, takže s nimi můžete plavat, sprchovat se!


Mají také spoustu barevných provedení. Já si koupila obyčejné černé, protože černou nosím nejraději a taky se ke všemu hodí. Ale není problém jít i do jiné barvičky.

S hodinkami jsem velmi spokojená. Ano, mají své mouchy a nemají všechny vymoženosti jako třeba od značky Fitbit, ale pro mé potřeby to stačí. Díky ním si hlídám víc pohyb a určitě to pro mě nebyla zbytečná koupě!

4 komentáře:

 1. Přesně něco takového bych teď potřebovala, díky za tip!:)
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 2. Taky mám tyto hodinky, mě ale moc nevyhovují :) Zaprvé jak sama píšeš ten spánek - není to vůbec podle pravdy a ani tep neměří správně - vůbec. Také mi vadí, že když jdu běžet, musím mít telefon s sebou, aby se mi zaznamenávaly údaje. Je dost ale možné, že takhle to musí být i u ostatních hodinek. Pozor, jsou voděodolné, ale ne vodotěsné. Na plavání nejsou, hlavně tam na to není ani mód, což mi vadí nejvíce. Že je tam pouze chůze, běh a kolo :) Já teda přemýšlím, že více zainvestuju :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No přítel od mamky je má taky a normálně s nimi plaval a nic :D Tak ono asi záleží, jaké má člověk nároky:) Mně právě stačí tak, jak jsou, chtěla jsem hlavně ten krokoměr :D

   Vymazat