sobota 17. února 2018

Lednová cestování

Přináším další cestovatelský článek. Já jsem člověk, který miluje cestování! Dokonce tento obor i studuji a myslím si, že jsem si nevybrala špatně. :) V Lednu jsme s přítelem jeli hned 2 týdny po sobě někam na výlet, což bylo super! Chtěla jsem o tom napsat článek, ale ještě jsem se k tomu nedokopala. Tak konečně ho tu máte!
Javorový vrch
Přesně si pamatuji, jak jsme plánovali jet na Radhošť a Pustevny. A v den odjezdu jsme se rozhodli pro něco bližšího a vyhrál to Javorový vrch. Sbalili jsme pár potřebných věcí, nasedli do auta a vyrazili směr Javorový! Cesta se nám trochu protáhla, protože nám navigace ukázala cestu, která, jak jsme zjistili, byla uzavřená, takže jsme to museli nějak složitěji objíždět, ale dorazili jsme! :D (poprvé to nebyla moje chyba, že bych blbě navedla, juhuu :D) Říkali jsme si, že ta hora nebude vůbec náročná... No chyba, celkem nám dala zabrat, když chodíme na výšlapy jednou do roka. :D Ale stálo to za to! Já to tak miluji, tu přírodu, čistý vzduch a hlavně ty výhledy! Nahoře jsme si dali oběd, pokochali se a vyrazili zpět dolů. Odnesla jsem si odtamtud turistickou vizitku, které už skoro 2 roky sbírám do turistického deníku. Máte někdo taky?

Štramberk
A našim dalším výletem byl Štramberk. Nejprve jsme si vyšlapali Bílou horu, která je ale opravdu malinká a vůbec ne náročná. Na ní se nachází velká rozhledna, ale bohužel v tomto ročním období není přístupná. To nám ale nevadilo, vyrazili jsme dál a došli ke krásnému vyhlídkovému místu na Štramberskou trúbu. Oba jsme z něho byli unešení! Fakt nádhera, pofotili jsme tam pár fotek, pokochali se výhledem a slíbili si, že se tu ještě někdy musíme podívat! Pak jsme se ještě prošli k Trúbě, která ale také není v tomto ročním období zpřístupněná, opět pokochali výhledem a sešli dolů na štramberské náměstí. Tam jsme si odpočinuli v jedné restauraci a pomalu vyrazili zpět k autu a domů. Odvezla jsem si opět vizitky a štramberské uši!
Tak to by bylo pro dnešek vše. Sice jsem o těchle výletech už psala ve shrnutí měsíce, ale i tak jsem chtěla udělat podrobnější článek a hlavně s více fotek z těchto výletních dnů. Doufám, že se vám toto povídání líbilo. Navštívili jste taky tahle krásná místa?

6 komentářů:

 1. To vypadá super :) skvělé tipy :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné fotky i výhled :) mě by musel přítel nahoru tahat :D :D ale podle fotek tam teda musela být dost slušná zima :) ale hlavně, že jste si to užili :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale určitě bys to zvládla :D Byla zima no, ale dal ose to přežít:)

   Vymazat
 3. Pěkné fotky, taky mám moc ráda výletování.... nejradši ale cestujeme a výletujeme až když je teplo, takže si radši počkám na jaro a přes zimu jsem radši pěkně v teple :D :) nj, lenoch... ale občas i v zimě se jdeme někam provětrat a podívat :) např. na Praděd, tam bylo hezky i v zimě, až na ten vítr :/ :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Pradědu jsem byla jen jednou a to loňské léto :D Já výletuji ráda pořád, když jsou na to penízky a čas :D

   Vymazat