sobota 10. února 2018

Knížky, které čtu

Když jsem byla malá, vůbec jsem nečetla. Nikdy mě to nebavilo, přečetla jsem tak 2 knížky pro děti a myslela jsem si, že se toho nikdy nechytnu a nebudu po mamince, která hodně ráda čte. Nakonec se to ve mně ale zlomilo a já tak od svých 12ti let začala číst. A čtu ráda doteď. Proto jsem se rozhodla udělat článek na téma čtení.Většina lidí má nějaký svůj oblíbený žánr. Já patřím k těm, kterým se líbí hodně žánrů. Dokážu přečíst fantasy, romány nebo třeba nějaké naučné psychologické knížky. :D Tak Vám tady přidám pár knížek, které jsem četla, ať už jako malá nebo někdy teď. (i když to je převážně povinná četba k maturitě :D) Bude to asi nejvíce fantasy knížek, těch jsem přečetla snad nejvíc. :D

Hraničářův učeň
K této sérii knih od spisovatele Johna Flanagana mě přivedla moje kamarádka, která ji naprosto milovala. A já si ji zamilovala taky. Je to fantasy žánr a je to spíš kniha pro starší děti. Jedná se o příhody chlapce, který chtěl být vždy rytířem, ale stane se hraničářem. Hraničáři jsou takoví záhadní lidé, kterých se většina bojí, ale ve skutečnosti jsou normální, hodní lidé, kteří chrání svou zemi a království. Série má 12 knih, některé na sebe navazují, v dalších vzniká nová příhoda. Já mám doma všech 12.  Pro milovníky fantasy vřele doporučuji.


Eragon
Nejspíš znáte, tohle je taky známá série knih od Christophera Paoliniho a vlastně je natočený i film. Opět příběh o chlapci, ale v úplně jinéhm prostředí, než předchozí popisovaná série knih. Tady se totiž vyskytují draci. Já měla draky hodně ráda, možná proto se mi to tak líbilo. Ale četla jsem knihy jen jednou, taky jsou to fakt velké bichle. :D Takže pokud máte rádi dráčky a fantasy, hurá na Eragona!


Psí poslaní
Novější knížka, myslím, že tak rok stará. Už jsem se zmiňovala, že miluji psy? Ano, jsem do nich fakt blázen, takže tuhle knihu jsem si musela přečíst. Taky už je i natočený film. Jedná se o příběh psí duše, která putuje z jednoho života na druhý, aby našla svého prvního pána, kterého si naprosto zamilovala, a to je její poslání. Chránit svého pána, takže se rodí tak dlouho do nových štěňat, až se k němu dostane.


Nastavení mysli
Tak tuhle knížku jsem právě dočetla. Napsala ji Carol Dwecková a dozvíte se v ní, že existují 2 druhy myšlení, fixní a růstové a jak jednají lidé v určitých situacích s fixním smýšlením a růstovým, také tipy, jak přeměnit své myšlení k tomu lepšímu apod. Fakt doporučuji, byla hodně zajímavá a sama už si na sobě všímám, že v některých situacích bych mohla reagovat jinak a líp, takže se na tom snažím pracovat. :)


Tak pro dnešek se zatím zmíním pouze o těchto čtyřech knížkách. Taky rádi čtete? Pokud ano, jaká je vaše oblíbená knížka? :)


15 komentářů:

 1. Já dřív četla daleko víc. :D Mě to hodně bavilo různé knížky, časopisy, komiksy nejraději jsem měla Tom&Jerry :D a teď čtu taky, ale dřív jsem četla více, ale snad se k tomu zase více vrátím.
  U tebe mě zaujala nejvíc knížka Nastavení mysli :)

  OdpovědětVymazat
 2. Dříve jsem četla docela dost, teď se řadím spíš mezi nečtenáře, ale chtěla bych to alespoň trošku zlomit. Eragon, Eldes, Brisingr a Inheritance byly a jsou nadále mé oblíbené :3!
  Teď mám moc ráda knihy od manželského páru Lars Kepler a nejvíce se mi líbila poslední vydaná kniha Lovec králíků :)

  OdpovědětVymazat
 3. M2la jsem to jako ty, taky jsem dříve vůbec nečetla, když jsem byla menší tak možná nějaké komiksi.. nejradši čtyřlístek :D ale jinak nic, ve mě se to zlomilo až po povinné četbě myslím :D no a ted čtu hrozně ráda... popravdě fantasy moc nemusím, ale nepohrdnu žádným žánrem, od každého se mi líbí něco, určitě sis všimla, že mám na blogu knižní koutek, kam si zapisuju knížky, které přečtu a zatím musím říct že skoro všechny se mi líbily a mohla bych je jen doporučit :)

  OdpovědětVymazat
 4. Psí poslání mám v seznamu přání :).. dřív jsem taky vůbec nečetla a moc mě to nebavilo, mám to stejně :D

  OdpovědětVymazat
 5. Já se teda přiznám, že čtení moc neholduju, i když pracuju na tom, abych to změnila :) Psí poslání vypadá velmi lákavě, o filmu jsem slyšela :) Nejvíce mě z těhto knížek zaujala asi ta poslední - nastavení mysli, mám ráda tyto naučné psychologické knížky :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Psí poslání fakt doporučuji, obzvlášť pokud máš ráda pejsky :)

   Vymazat
 6. Sérii Hraničářův učeň jsem taky četla a byla to bomba:D. Jinak já čtení miluju, hrozně ráda mám třeba Měsíční kroniky:).

  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 7. Nádherný výběr. :) Psí poslání je super a Eragon a Hraničářův učeň? Miluju fantasy. :) Čtení miluju, ale je pravda, že ne každý ho má rád, každý k tomu musí "dospět". :)

  OdpovědětVymazat