čtvrtek 25. ledna 2018

Soutěžím

Získala jsem novou zkušenost. Poznala jsem nové věci. Minulý týden jsem se zúčastnila akce Profi GO v Brně. A teď bych vám ráda k tomu něco málo napsala. :)
Protože jsem na střední škole zaměřené na cestovní ruch, nemůže jí uniknout žádná událost spojená s tímto oborem. Už loni jsem se spolužačkou vytvářela zájezd na zase jinou podobnou soutěž, ale bohužel jsme na ni nakonec nejeli kvůli nemoci od spolužačky. Učitelka, se kterou jsme na tom pracovaly, nám slíbila, že s tímto výtvorem příští rok můžeme jet soutěžit na jinou soutěž, protože by byla škoda, kdybychom naši dlouhou, náročnou práci někde nevyužily. Tak jsme letos vyrazily do Brna! Musely jsme být na to 3, tak jsem ještě přibraly jednu spolužačku, udělaly pár úprav na práci a začaly makat!

Už před Vánoci nám učitelka dala texty, abychom se je pomalu učily. Ale znáte to, byly Vánoce, volno, komu by se chtěly učit nějaké texty? :D Tak jsme po Vánocích dostaly trochu nůž na krk a začaly pořádně pilovat! Naše učitelka nás nutila zkoušet projev před naší třídou, dokonce i před třeťáky. A oni nás kupodivu fakt poslouchali! No, napilovaly jsme to dostatečně a mohly s klidným svědomím vyrazit soutěžit!

V pátek 19. 1. 2018 jsme tedy vyrazily směr Brno! Obě holky měly praxi na zámcích a měly zkušenosti s prezentováním před lidmi, jenom já ne. 


Konalo se na Brněnských veletrzích a výstavištích a nebyla tam pouze naše soutěž. Probíhalo v ten den daleko více různých soutěží v oboru cestovního ruchu, bylo tam spoustu stánků od cestovních kanceláří, agentur a všeho možného. Prostě ráj pro milovníky tohoto oboru. Dokonce tam nějací mladí kluci hlídali u stánku s diskgolfem a když jsme procházeli kolem, byli nadšení, že jsme se u nich zastavily a chvilku tam s nimi házely disky do košů. Pak se spolužačka nechala uvrtat do toho, aby vyzkoušela nějaké zvláštní kolo, se kterým vás otočili vzhůru nohama! No pobavily jsme se! :D


A teď k samotné soutěži. Hodnotily se 2 části. Jedna byla písemná práce poslaná už předem a další ústní projev a prezentace zájezdu a samozřejmě originalita zájezdu. Náš turistický produkt byl pro single turisty a zaměřený na sportovní aktivity. Projev se nám prý velmi povedl, ani jednou jsme se nezasekly a nespletly a skončily jsme na 3. místě! A to pouze o půl bodu a mohly jsme být druhé! No odcházely jsme opravdu šťastné, navíc s velmi krásnými cenami!


Takže pro mě to byla opravdu skvělá nová zkušenost, zjistila jsem, že cestovní ruch mám opravdu ráda a těším se na další zážitky.


6 komentářů:

 1. To je super. :) Je dobře, že tě to baví. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Třetí místo je skvělé, gratuluji! :) Aspoň jsi nabrala nové zkušenosti :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 3. Teda to gratuluju, na poprvé hned třetí místo, to je super umístění :) a taky obdivuju, že jsi to zvládla, já před lismi hrozně nerada mluvím, čím více lidí, tím hůře :/ :D
  No a to kolo vypadá strašidelně, nesnáším kolotoče a tady z toho se mi dělá taky zle, jen to vidím :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme:) Já to taky neměla moc ráda, ale tak moc je nevnímám ty lidi :D To já kolotoče mám ráda, ale jak které no :D

   Vymazat