středa 13. prosince 2017

Vánoční čas

Tak ještě než se vrhnu na nějaký ten vánoční článek, tak Vám jen chci sdělit, že v poslední době nějak nestíhám. Nevím čím to je, asi školou a různými zdravotními komplikacemi, ale připadá mi, že v podstatě dělám jen věci do školy nebo lítám po doktorech. A pak samozřejmě nějaký ten volný čas trávím s přáteli a přítelem. Ale přijde mi to teď takové šílené, doufám, že se to za chvíli zmírní, však v podstatě za týden nám začíná volno. Ale i v tom volnu mám v plánu si vypracovávat věci do školy, tak snad stihnu vše, co jsem si naplánovala.


Teď už zpět k tomu lepšímu. Blíží se Vánoce. Nevím jak Vám, ale mně vždy prosinec šíleně sletí. Letos se ale snažím užívat si tu atmosféru. Na privátu jsme si se spolubydlící vyzdobily zeď vánočními světýlky, na stůj v kuchyni daly misku s motivem Vánoc a do ní naskládaly perníčky. Pořád zapalujeme svíčky a vlastně si takhle chceme užít poslední rok strávený spolu. Po střední škole se naše cesty bohužel rozejdou a každá půjde zas někde jinde.


Doma mám taky menší výzdobu, i když tam vlastně bývám jen o víkendech. Ale na parapetu okna mám umělé svíčky a taky jsem si i doma dala světýlka kolem nástěnky. Samozřejmě i vonná svíčka nechybí na mém psacím stole.Kromě vánoční výzdoby jsem si stihla užít rozsvícení stromku v Ostravě. Líbilo se mi to, bylo to originálnější, než třeba u nás, ale tolik lidí! Já nesnáším davy lidí a tohle mě opravdu štvalo. Ale co se dá dělat, to k Vánocům taky patří. Ten den jsem si i koupila Perníkové latte v Costa Coffe. Jednou za rok si ho většinou koupím. Taky jsme s přítelem byli na takovém menším ruském kole, které tam na náměstí bylo, to se mi taky hodně líbilo.
Vánoční trhy a městečko jsem navštívila i v našem městě. Byli jsme tam s přítelem o víkendu a zrovna tam hráli Maxim Turbulenc. On má hodně rád pár jejich písniček, tak jsme tam byli mezi dětmi :D Ale tak aspoň byla sranda a vzpomínání na dětské časy. :D


Dárky už mám naštěstí taky nakoupené. Možná jen doladit ještě nějaké maličkosti, ale základ by byl. To jsem taky ráda, že už mám z krku, vždy jsem nerozhodná a nevím, co komu koupit.

Přesně 1. prosince, kdy jsem nešla do školy, ale léčila se, jsem si dala svou dětskou snídani. Vánočka a kakao! :D

Co bych ještě chtěla teďka někdy stihnout je něco vánočního upéct, ale nevím ,jestli to do Vánoc stihnu, uvidí se. A pak samozřejmě během Vánoc koukat na pohádky, užívat si pohodu. Sice plnit i nějaké povinnosti, hlavně do školy, ale ten odpočinek je samozřejmě nutný! :D


A jak vy prožíváte prosinec? Taky Vám to tak utíká?:)

4 komentáře:

  1. Ahoj Kubi ♥ Neboj, nejsi jediná - ani já se v prosinci moc nezastavím. Z toho důvodu jsem nakoupila většinu Vánočních dárků už během listopadu :) Mě teď čeká první zkouškové a mám zapsané i nějaké předtermíny tak už od začátku prosince se jenom učím :) O víkendech si ale snažím užívat, jedníme po trzích a výletech. Také jsem byla u nás na rozsvícení vánočního stromečku, ale vzhledem k tomu, že má naše dědina do 700 obyvatel, tak to nebylo tak hrozné :D :D :D A výzdobu máte moc krásnou! Vánočka a kakao, hmm hned bych si dala :)

    WantBeFitM

    OdpovědětVymazat
  2. Tak ať ti zkoušky dopadnou dobře!:) je, tak to asi fakt nebylo tak hrozné xD děkujeme:)

    OdpovědětVymazat