neděle 29. října 2017

Poslední výlet

Poslední rok na střední, poslední dny října a také poslední třídní výlet. 
Je to tak, nedávno jsme se třídou jeli na 3denní výlet do Jeseníků. Byl to náš poslední výlet a účel byl hlavně ten, abychom nacvičili tanec na stužkovací ples. Na naší škole to máme tak, že by každá třída 4. ročníku měla nacvičit nějaký tanec, vytvořit nějaké video nebo cokoliv jiného. Samozřejmě to není povinné, ale byla by to škola a většinou to opravdu udělají všechny třídy, aby si to víc užily a pobavily hosty a školský sbor.


V pondělí ráno jsme měli dorazit na hotel, kde jsme byli ubytovaní. Bylo na každém, jak dojede, takže pokud má někdo řidičák, mohl jet autem. Nakonec jsme všichni dorazili auty, protože ti, co ho měli k dispozici, naplnili auto ostatními bez řidičáku. Celá třída se samozřejmě nezúčastnila, vždy se najde někdo, kdo o takové výlety nemá zájem.


Po příjezdu všech na místo, ubytování a vybalení jsme si dali sraz ve společenské místnosti v hotelu. Učitelka nám řekla co a jak a do obědu jsme měli volno. Po něm bylo ještě krátké volno a pak jsme se opět střetli ve společenské místnosti. Celé odpoledne jsme nacvičovali. Bylo to strašné. Shodnout se na něčem v tolika lidech je opravdu těžké. Některé třídy to mají tak, že jim to vymyslí jeden člověk, protože ostatním se nechce nebo je jim to jedno. U nás to ale takhle nejde. Musí to vyhovovat všem a každý chce něco jiného. Koncept už jsme naštěstí měli vymyšlený dopředu a shodli jsme se na něm všichni. Ale dát to dohromady, no hrůza.

Druhý den byl podobný, až na to, že se nacvičovalo i 2 hodiny dopoledne. Po obědě jsme měli delší klid, takže někteří šli spát, jiní na procházku s třídní a já s 2 spolužáky do obchodu, který byl 3 km od hotelu. Takže taky aspoň procházka. Naštěstí bylo hezké počasí, den předem totiž pršelo. Odpoledne jsme už víceméně jen zkoušeli vše dokola, protože jsme to stihli dokončit už předtím.


Pěkný ovladač na televizi :D
Samozřejmě by to nebyl výlet, aby tam někdo nechtěl pít. Přijde mi vtipné, jak se ze školních výletů staly nějaké akce, kde každý musí pít. Já nepila a vlastně ostatní na mém pokoji taky ne. Někteří tam fakt vyloženě přišli jen pít. Jeden spolužák se dokonce odmítá zúčastnit toho vystoupení, takže tam jel víceméně úplně zbytečně. No byly to trošku nervy s nimi, ale poslední večer jsme se všichni sešli na našem pokoji, dobrovolně, bez učitelky! A zpívali jsme si. Jedna spolužačka vzala kytaru, tak hrála a my zpívali. Bylo to takové pěkné, že i když se moc nemusíme, umíme někdy i spolupracovat a užít si některé společné chvíle.

Nakonec se nám přece jen povedlo vzájemně se nepozabíjet a vymyslet celkem slušný tanec. Myslím si, že pokud do pořádně dopilujeme, bude to paráda, fakt jsme nakonec všichni spokojeni.


2 komentáře:

  1. U nás se taky v posledních letech, kamkoliv se jeli přes noc jenom pilo... U nás je také tanec a video tradicí :) Pokud se chceš podívat, tak naše maturitní video je tady: https://www.youtube.com/watch?v=8dSGtZZqAOs&t=17s a video z plesu: https://www.youtube.com/watch?v=nWCZ0IhZUSY&t=199s :)

    OdpovědětVymazat