neděle 15. října 2017

Podzimní nálada

Je to tady. Roční období, které s některými lidmi dokáže neuvěřitelně zamávat. Vše se mění. Dny jsou studenější, kratší. Když prší, nic se nám nechce. Na někoho přicházejí podzimní deprese a občas je těžké se z nich vymotat, když to počasí má na to takový vliv. Jenže podzim není jenom škaredý, má taky své kouzlo.Já podzim miluji, ale zároveň i nenávidím. Mám radši teplo, než studené dny a taky když je delší světlo, protože ve tmě už jsem unavenější a celkově línější něco dělat, ráno se hůř vstává, prostě to pro mě není nejideálnější. Nemám ráda ani déšť, den je smutný a pravděpodobně méně produktivní. Navíc na podzim studentům opět začíná škola, což pro většinu není zrovna nejlepší zpráva. Některé lidi tohle období negativně ovlivní. Mají své vnitřní deprese, svádí boj sami se sebou. I na mě tohle počasí takhle působí a občas se nechám stáhnout. Letos pro mě bylo v tomto ohledu dost špatné září. Ale rozhodla jsem se začít s tím něco dělat. 


Chci změnit svůj životní styl. Hlavně lépe myslet. Jsem typ člověka, co řeší samé prkotiny a z některých věcí dělá zbytečně z komára velblouda. Obzvlášť u nějakých nemocí či bolestí. To mi dělá největší problém, když mi něco je, hned se zbytečně stresuji a akorát si to vše ještě tímto zhoršuji. Takže jsem se rozhodla na sobě pracovat. 


Jsem i dost uspěchaná, naplánuji si toho na den strašně moc a pak se stresuji, že nic nestíhám. A většinou to dopadne tak, že třeba ani polovinu věcí neudělám, protože mám myšlenky jen nad tím, jak to co nejrychleji mít za sebou. Takže tohle chci taky změnit.


Slyšela jsem dost ohlasů, že k vnitřnímu klidu pomáhá jóga. Už jsem ji párkrát dříve zkoušela, ale nikdy mě nechytla. Chci jí dát ale ještě šanci a aspoň jednou za týden si ji zacvičit třeba na 20 minut. Pokud s tím máte někdo zkušenosti, budu ráda za jakékoliv doporučení.


Další věc, na které chci zapracovat, je jídlo. Přes léto jsem něco málo nabrala a celkově se mi zhoršily stravovací návyky. Jím hodně, i když bych nemusela, moc nad tím pak přemýšlím a mám z toho akorát špatnou náladu. Tudíž chci by mi nevadilo zhubnout tak 2-3 kila, ale hlavně najít v jídle nějakou rovnováhu.


A teď ještě zpátky k podzimu. Jak už jsem výše zmiňovala, tohle období má i své pozitivní stránky a z těch jde také čerpat energie. Pokud zrovna neprší, tak je podzim opravdu nádherný. Miluji to barevné listí. Nejvíce se mi líbí babí léto, kdy je krásně slunečno, vy jdete po venku a kolem se to jen obarvuje do různých barev. Už od malička jsem tohle milovala.


8 komentářů:

 1. Pokud neprší a ještě občas vykoukne sluníčko, je to fajn :) ale ty krátké dny kdy jdeme za tmy do práce a za tmy z práce, to taky nesnáším, zima a déšť to mě taky deptá :/ kdyby bylo po mém, brala bych celý rok jaro/léto, to by mi úplně vyhovovalo :)
  Jogu jsem zkoušela jednou a asi to není nic pro mě, takže asi už nemám v plánu ji dál zkoušet :)
  S tím hubnutím 2-3 kila nejsou tak horzné, stačí jíst zdravěji, lépe, více zeleniny, ovoce a vynechávat takové ty prasečinky jako smažené, brambůrky a různé čokoládky a sladkosti a kila půjdou dolů samy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, sluníčko na podzim mám ráda:) já jogu asi taky nezačnu nikdy milovat :D Jo, já vím, že to není tak těžké zhubnout tak málo kilo, ale nějak se mi nedaří :D

   Vymazat
 2. S pozdimem to mám úplně stejně jako ty, miluju ty jeho barvy, ranní mlhy a teplé čaje a deky, ale padají na mě pocity samoty a celkově špatné myšlenky. Myšlení se už snažím změnit dlouho, ale moc se mi to nedaří :D :D jógu ti doporučuju! Já se při ní hlavně pořádně protáhnu. Už přes rok víceméně dodržuju 30 minut týdně :) přeji mnoho zdarů v nacházení rovnováhy ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já s tím myšlením taky pořád pokulhávám :D Mně ta joga nějak nejde na chuť pořád :D

   Vymazat
 3. Je dobře, že se s tím snažíš něco dělat. :) Na podzim je to hodně těžké a občas ty nálady člověka přepadnou, hlavně, když je takové to mlhavé počasí bez sluníčka. Ale to si pak třeba je pěkný pustit film, přečíst si knížku a cvičit. :)

  http://myfantasyworld.pise.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, v takovém počasí je fajn třeba knížka:)

   Vymazat
 4. drzim ti palce ohledne vsech cilu. vetsinu z nich bych potrebovala i ja :-D s jidlem to mam taky hrozny, jak neni cas snim co prijde pod ruku a nepremyslim nad navyky. jogu jsem taky premyslela ze zacnu nejak pravidelneji, parkrat jsem byla ale nic moc, tak treba me to kdyz budu chodit pravidelne chytne a kez bych nasla vnitrni klid :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, s jídlem je to občas těžký :D Vnitřní klid je fakt důležitý no :)

   Vymazat