středa 13. září 2017

Záliby

Každý člověk má něco rád. Nějakou věc, činnost, prostě něco, co mu dělá radost a potěšení. I když máme každý spoustu povinností a starostí, musíme si najít vždy i chvilku pro nějakou naší oblíbenou činnost. Někdo si rád čte, další chodí ven s kamarády... Je toho spousta. 
Dnes vám povím, co působí v mém životě radost.


1. Kamarádi a přítel
Tu prostě ani nemám slov. Trávit čas s přáteli a přítelem je pro mě asi to nejdůležitější ze všeho. Nedokážu si svůj život představit bez té pravé společnosti. Nepotřebuji 1000 přátel, stačí mi pár těch pravých a jsem spokojená.


2. Procházka 
Další věc, která mě nabijí, je procházka v přírodě nebo prostě někde venku. Ano, občas umím být pěkně líná a nic se mi nechce, ale když je venku pěkné počasí, tak to většinou láká k tomu, jít se někde projít. Navíc je to pohyb a zrovna tento druh pohybu mám asi nejradši ze všech, jednoduchá procházka.


3. Čtení
Sice už nečtu tolik jako dřív, ale čtení mě stále baví. Je to skvělá odreagovačka, kdy se ponoříte do úplně jiného světa a myšlení. Zapojujete zde představivost, protože si všechno v hlavě přehráváte podle sebe.


4. Kreslení
Opět už taky skoro vůbec nekreslím, ale když už se do toho pustím, tak to stojí za to. Od malička mě kreslit bavilo a chodila jsem i do výtvarky 7 let. Opět taky úžasné odreagování pro mě, kdy si jen čmárám a vymýšlím na papír.5. Cvičení
Tahle činnost mě taky moc baví. Když mám náladu a chuť, pustím nějaké video a podle něho cvičím. Mám ráda ten pocit po cvičení, že jsem pro sebe něco udělala a prostě mi dělá dobrou náladu. A k tomhle zmíním i tanec. Teď už si tančím jen tak někdy doma pro radost nebo s kamarády, ale kdysi jsem chodila do taneční školy, kde jsme jezdili i na soutěže. Tanec mám opravdu moc ráda a za těch protančených 6 let ve skupině jsem si ho moc oblíbila.A pak tu jsou i další věci, které mám ráda. Třeba poslouchání hudby. Když mám náladu, tak se kouknu i na nějaký ten lyrics a překlad. Neodkážu si představit někam jít bez sluchátek. Vždy, když někam jdu, tak poslouchám, opravdu jenom výjimečně mě uvidíte po ulici bez sluchátek na uších.


Ráda vařím a peču, zkouším nové recepty. Koukám na internetu po receptech a pak jich mám milion uložených v záložkách a možná se k nim někdy časem dokopu. Stejně když dostanu chuť péct, tak si najdu rovnou něco nového, ne to, co mám už pěkně dlouho v oblíbených stránkách. No logika prostě.Miluji zvířata a hlavně psy. Sice už nejsem až takový blázen jako kdysi, ale pořád je ve mně ten člověk, který se na ulici radši podívá na psa, než na nějakého kluka. (haha child forever) U babičky máme pejska. Už se mu tolik nevěnuji, ale stejně ho pořád miluji a jednou prostě psa chci vlastnit. Teda pokud na něj v budoucnu budu mít čas, ale strašně doufám, že ano.Tak to je menší ukázka z toho, co mě baví a dělá mi potěšení nebo tak ráda trávím volný čas. Takže jste se o mně dozvěděli zas něco málo víc a doufám, že se článek líbil.

1 komentář:

  1. Moc ráda jsem se dozvěděla něco více o tobě :) mezi mé záliby patří především pečení a vaření, dále čtení, kreslení, DIY, trávení času s lidmi, které miluju, ježdění na výlety a celkově cestování ♥

    https://wantbefitm.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat