čtvrtek 10. srpna 2017

Pohyb

Dnes bych se chtěla zaměřit na aktivitu, která mě baví. Jedná se o cvičení. I když občas dokážu být pořádný lenoch, který by nejraději proválel celý den v posteli a už nikdy nevstal, je ve mně i ta aktivní osůbka potřebující něco dělat.Už od malička jsem měla ráda pohyb. Ve školce mě mamka přihlásila do dramatického kroužku, kde jsme nacvičovali různá představení a já si to vždy velmi užívala (musím se podívat na DVD). S nástupem na základní školu jsem měla chodit do gymnastiky, která byla na škole kroužkem, a nemohla jsem se toho o prázdninách dočkat. Bohužel jsem tam nakonec nezačala chodit vůbec, protože bývala někdy i před začátkem školního dne a to se mamce nelíbilo. Tak jsem si vyprosila karate. Asi se divíte, proč zrovna karate, ale důvod je velmi jednoduchý. Můj starší bratr na něj už rok chodil a co by mladší sestřička opička chtěla? Všechno, co její starší bratříček. Tak jsem chodila 4 roky na karate. Skončila jsem proto, že poslední rok už mě moc nebavil a začal mě lákat tanec, vlastně ani přesně nevím, z jakého důvodu. Začala jsem tedy tančit. I když mi to ze začátku vůbec nešlo, bylo to úplně něco jiného než karate, probojovala jsem se přeci k tomu a našla si v tom zalíbení a dodnes mám tanec opravdu ráda, přestože už 2 roky netancuji.


Tak před 3-4 lety jsem začala i doma posilovat a cvičit. Bylo to hlavně kvůli mému období, kdy jsem chtěla strašně hubnout a neměla to v hlavě v pořádku. Ale jednu výhodu to mělo. Domácí cvičení mě začalo bavit. Sice jsem pak s nástupem na střední školu úplně přestala, ale před rokem jsem se k němu vrátila a drží se mi dodnes. Občas jsem si zašla i do fitka, ale častěji tedy posiluji doma. Vždy podle nějakých videí a baví mě to.


Taky si občas ráda zaplavu a moc mě baví chodit po horách. Ta příroda a výhledy, to je krása! Nejsem proti se sem tam projet na kole či bruslích a snad jednou za rok i vyběhnu ven, ale to opravdu výjimečně. Nebo se jen tak procházet s kamarády, přítelem či psem, i tenhle pohyb mám ráda, kdy jen jdete a povídáte si.


Hlavně se do ničeho nenutím a když se mi nechce, prostě necvičím. Dělám to pro radost, ne z donucení.  Jsou různé druhy pohybu a věřím, že si každý najde ten svůj. Ať je to nějaký sport nebo jen obyčejná procházka v pěkném počasí.

A které druhy pohybu moc nemusím? Nejsem teda v žádném případě na sporty. Vždy, když je v tělocviku období sportovních her, jako je volejbal, basketbal atd., patřím k největším amatérům. Snažím se, ale prostě nee. Tohle není nic pro mě, hlavně tedy míčové hry.


Ale každý jsme nějaký. Někdo je dobrý na tohle a tamten na toto. Hlavní je, si vše užívat a dělat pro vlastní potěšení.

2 komentáře:

  1. Je super, že děláš, co tě baví :)
    Já jsem úplně levá na fotbal a florbal :D

    OdpovědětVymazat